ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16746 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Harlej slaví čtvrtstoletí a vydá třinácté album

0 jsk 3.3.2020

Skupina Harlej nahrála v roce, kdy oslaví 25 let existence, třinácté album. Pod titulem Smutku dávám sbohem vyjde v pátek 6. března. Vůbec poprvé se Harlej dočká kromě cédéčka a digitální podoby i vydání na vinylu. Limitovaný náklad LP je očíslovaný.

Nové studiové album skupiny Harlej vyjde téměř přesně tři roky po předchozí albové nahrávce Hodný holky zlý kluky chtěj. Obsahuje jedenáct původních písní, většinou od kapelníka Tondy Rauera. V plné síle se k textování pro Harlej vrátil jeho dlouholetý kamarád Tomáš Miřátský, který napsal většinu textů z prvních osmi alb.

„Ač slogan Smutku dávám sbohem vznikl absolutní náhodou, už v průběhu přípravy alba dal všemu asi určitý směr,“ ozřejmuje Tonda Rauer význam titulové písně a dodává. „Každý máme občas chvíle, kdy už chceme a potřebujeme dát nějakému svému smutku sbohem. Navíc si každý tu možnost zasloužíme. Věřím tomu, že nejsme na světě kvůli tomu, abychom se trápili.“

Album Smutku dávám sbohem nahrál Harlej ve stálém složení Tomáš Hrbáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Kolinss (basová kytara), Libor Fanta (bicí), Milan Hoffmann (kytara). Vychází den před zahájením 25 let Tour po halách napříč Českou republikou, které vyvrcholí koncertem v pražském Foru Karlín 18. dubna. Rafinované audiovizuální efekty doprovodí výběr nejúspěšnějších skladeb skupiny Harlej včetně několika novinek z právě vydáváného alba.

Harlej – 25 let Tour
7. 3. Pardubice, Enteria Aréna
14. 3. Zlín, Sportovní hala Datart
21. 3. Ostrava, Hala Tatran
28. 3. Brno, Hala Vodová
3. 4. Plzeň, MH TJ Lokomotiva
9. 4. České Budějovice, Hala T1 Výstaviště
11. 4. Jihlava, SK Jihlava hala
18. 4. Praha, Forum Karlín

Tagy: , ,