ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5281 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skrytý pohled na fungování obchodu s dluhy v novém seriálu V exekuci

0 jsk 24.2.2023

Šestidílný dokumentární seriál V exekuci rozkrývá systém dluhového labyrintu a na příbězích čtyř reálných postav ukazuje, jak náročná může být cesta k oddlužení.

Režie se ujaly dokumentaristky Barbora Chalupová (V síti) a Ivana Pauerová Miloševič, průvodcovství a odborného poradenství Radek Hábl. První díl uvede program ČT1 ve středu 1. března od 21.20 hodin.

„Dokumentární seriál V exekuci lze odvážně nazvat sociální detektivkou. Kombinujeme v něm příběhy konkrétních dlužníků na cestě k oddlužení se skrytou kamerou získaným alarmujícím materiálem, který ukazuje, jak obchod s dluhy funguje. Stále bohužel panuje přesvědčení, že se lidé dostanou do exekuce, protože si půjčili na dovolenou, nebo na vánoční dárky. Málokdo chápe, jak vážný celospolečenský problém, který je zapříčiněn nesprávným systémovým nastavením, tady máme,“ popisuje dramaturgyně, spoluautorka námětu a kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

Jaké metody používají nebankovní úvěrové společnosti ke sjednání nových půjček? Jaké jsou metodické pokyny pro call centra pro neplatící klienty? Co předchází okamžiku, kdy u dveří zazvoní exekutor? Jak vypadá mobiliární exekuce? Co mohou a co nemohou exekuční vykonavatelé zabavit? Jak fungují oddlužovací společnosti a jak exekutorské úřady, kterých je u nás přes sto padesát? Nejen na tyto otázky se pokusí na příbězích Aleny, Jany, Zory a Karla, kteří se nebáli odhalit svoji identitu, seriál V exekuci odpovědět.