ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7930 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skončilo natáčení černé komedie Přišla v noci

0 jsk 12.1.2023

Na konci loňského roku skončilo natáčení nového českého filmu Přišla v noci. Poslední klapka projektu, za kterým stojí autorské duo Tomáš Pavlíček a Jan Vejnar, padla 25. listopadu.

Černá komedie vypráví o páru třicátníků, jehož poklidný život naruší vpád matky jednoho z nich. Do kin se chystá v druhé polovině letošního roku.

Režijní dvojice Pavlíček – Vejnar poprvé spolupracovala na scénáři a režii večera Cen české filmové kritiky. Právě tady se zrodil úmysl spojit síly a vytvořit společný film. Vzhledem ke složitému financování volila dvojice alternativní cestu.

„Oba nás spojuje touha točit filmy rychleji, než současný systém v České republice umožňuje. Než tvůrce nasbírá potřebné prostředky na realizaci svého díla, může to trvat tři až pět let, někdy i mnohem díle. Některé náměty by ale ze své podstaty měly vznikat mnohem rychleji, jinak se ztrácí vztah režiséra k dané látce či tématu, případně i dobová relevance,“ říká Jan Vejnar. Spolu s Tomášem Pavlíčkem proto zvolili opačný postup.

„V únoru 2022 jsme si společně s kameramanem Šimonem Dvořáčkem řekli, že na podzim začneme natáčet a vše ostatní tomu následně podřídili. Vybírali jsme z více různých námětů, a nakonec dali přednost tomu, který se dal z většiny realizovat u nás doma, případně na dalších místech, k nimž máme skrze rodinu a přátele přístup,“ dodal.