ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5219 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skončil festival v Trutnově

0 Redakce 22.8.2011

Od středy do neděle se konal v areálu Na Bojišti v Trutnově tradiční Open Air Music Festival. Na akci dorazilo přes deset tisíc diváků a po úvodní středě, která byla věnována skupinám reprezentujícím český underground, se ve čtvrtek jako hlavní hvězda celé akce představil Iggy Pop se skupinou The Stooges. Na údajně jednom z posledních koncertů s uvedenou kapelou připomněl její historické hity a podotkl tak, že punk rock modelu šedesátých a sedmdesátých let může mít stále vzrušující syrovost a energii.

Ze zahraničních skupin se v dobrém světle představili například španělští skapunkeři The Locos, jejichž noční vystoupení bylo plné života, americký kytarista Brian „Head“ Welch, bývalý člen skupiny Korn, nebo velšská rocková kapela Skindred v čele s divokým zpěvákem Benjim Webbem.

Českou notu během festivalu tvrdili Tata Bojs, Monkey Business, Tichá dohoda, která se na veřejnosti představila po osmi letech, Plastic People Of The Universe, Banjo Band Ivana Mládka, Sunshine, J.A.R. a další.

V sobotu odpoledne diváky telefonicky pozdravil bývalý prezident Václav Havel, který tráví čas na nedaleké chalupě na Hrádečku, nicméně jeho zdravotní stav mu nedovolil festival navštívit.

JŠp