ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12608 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skonala nejstarší Bondova dívka Honor Blackmanová

0 jsk 8.4.2020

Ve věku 94 let zemřela v pondělí Honor Blackmanová, britská herečka, která se proslavila zejména rolí Bondovy dívky Pussy Galore ve filmu Goldfinger z roku 1964, jakož i postavou Cathy Galeové v seriálu The Avengers (Mstitelé). Skonala přirozenou smrtí ve svém domě ve městě Lewes v hrabství East Sussex.

Bondovka Goldfinger, v níž hrála po boku Seana Conneryho, je hodnocena jako jeden z nejlepších filmů celé série. Blackmanová byla o pět let starší než Connery a byla považována za nejstarší herečku, jaká kdy hrála na Bond girl.

Za svou více než šedesát let trvající kariéru hrála v šedesáti filmech a seriálech. Její hvězdným obdobím byla šedesátá léta, kdy si zahrála v zmiňované bondovce. Ve druhé polovině šesté dekády minulého století účinkovala i v zahraničních filmech, přičemž spolupracovala se Simone Signoretovou, Jean Sebergovou, Brigitte Bardotovou či Deanem Martinem. V sedmdesátých letech její sláva pohasínala a ve filmech dostávala stále menší role. Zahrála si však s Charlesem Bronsonem, Christopherem Leem i mladou Natassja Kinski.

Tagy: ,