ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7070 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skladbu Miley Cyrus vyřadili z nominací na Grammy

0 Redakce 14.12.2009

Singl sedmnáctileté  americké zpěvačky Miley Cyrus nazvaný The Climb (z filmu Hannah Montana – Film) vyřadila americká Národní akademie umění a věd z nominací na cenu Grammy v kategorii Původní píseň pro film, televizi a jiné. Nahradila ji skladba All Is Love od Karen O a Nicka Zinnera (členové kapely Yeah Yeah Yeahs) z filmu Max a maxipříšerky (2009).

The Climb byla ze soutěže vyřazena už den po zveřejnění nominací. Podle sdělení akademie sami zástupci společnosti Walt Disney Records připustili, že nevznikla speciálně pro film a tudíž nesplňuje kritéria nominací v dané kategorii.

Miley Cyrus nebyla nominovaná za sebe, protože skladbu nenapsala. Autory jsou Jessi Alexanderová a Jon Mabe. Podle serveru aceshowbiz.com uvedl zdroj z blízkosti mladé zpěvačky, že změnou v nominaci nebyla příliš překvapená a soudí, že se písnička dostala mezi nominované omylem.

Krátce po zveřejnění  zprávy se ozvala spoluautorka Jessi Alexanderová. Řekla: „Abych byla upřímná, je to zdrcující. Celou noc jsem létala v oblacích a druhý den ráno, když mě informovali o diskvalifikaci, jsem spadla na zem. Dostala jsem spoustu květin a šampaňského, lidí mi neustále gratulovali. Teď nevím, jak se mám zachovat.

JŠp