ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4605 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Siti Hlapci zahájí Reggae Autumn v Praze

0 Redakce 3.9.2010

V line-upu festivalu Reggae Autumn najdeme mnoho mladých kapel, které jsou na počátku slibné kariéry. Na slovinské seskupení Siti Hlapci však označení „mladá kapela“ určitě nepasuje.Kapela kolem rasta-skauta Tadeje Tratnika, která festival otevře vystoupením 17. září v holešovické La Fabrice v Praze, šíří svou hudbu už dvanáct let! Tadej, přezdívaný Tadiman, svou crew za tu dobu dovedl až mezi evropskou reggae a ska špičku, svou hudbu už měli možnost prezentovat na velkých reggae festivalech, namátkou třeba na Rototom Sunsplash.

Tito průkopníci slovinského reggae mají za sebou již přes dvě stě klubových koncertů a od prvního vystoupení v roce 1998 nemuseli vynechat jedinou show. Jejich alba „Tukaj in zdaj“ (2003) a „Si ti hlapec?“ (2005) po sobě zanechaly výraznou stopu na slovinských rádiích, některé z písní doteď zní v éteru. Písně „Jah Love“ a „Peški Cona“ byly dokonce nějakou dobu vysílány na jamajském rádiu Roots FM.

Tvorba Tadimanových Siti Hlapců  je doslova omamující, houpavé reggae rytmy vás nenechají  v klidu stát a českému publiku budou zcela jistě blízké i převážně ve slovinštině zpívané texty – ne všemu můžeme rozumět, ale přesto slovanskému uchu připadají písničky tak nějak „domácké“.

Kromě obrovského nasazení  a oddanosti své hudbě si Siti Hlapci získávají evropské  publikum energickou show. Když Hlapci hrají, jejich jihoslovanská  reggae srdce bijí naplno v jamajských rytmech a srdce diváků s nimi, mění se v jednu velkou pozitivní vlnu. A o tom, že Siti Hlapci dokáží strhnout dav svědčí i slovinské ocenění „Zarjavela trobenta“ z roku 2003 za nejlepší živou performance před více než deseti tisíci lidí na lublaňském stadionu Iliria.

Už se těšíte, až  budete i vy moci rozvlnit svá těla v rytmu jejich hudby? 17. Září už se blíží!

Vojtěch Koval