ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5679 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sisters Of Mercy počtvrté v Česku

0 Redakce 28.3.2009

Na apríla si cestu do srdce Evropy už na počtvrté ve své kariéře naplánovala kultovní britská formace Sisters of Mercy. Kapela se představí českému publiku zhruba čtyři roky po své účasti na táborském festivalu Love Planet, a to na klubovém pódiu pražského Divadla Archa.

Ješitná touha slyšet se v rádiu vedla v roce 1980 dva kluky z Leedsu k založení vlastní kapely. Andrew Tailor, známý dnes spíše jako Andrew Eldritch, a kytarista Garry Marx (spolu s (automatickým) bubeníkem Dr. Avalanchem) si zvolili jméno podle písně Leonarda Cohena. Samotné slovní spojení Milosrdné sestry mělo zároveň odkazovat k církevnímu řádu i k metafoře o prostitutky. Muzikanti od počátku čerpali z odkazu The Stooges, Hawkwind a Motörhead. Záliba Andrewe Eldritche v německé kultuře a jeho dlouhé pobyty v této zemi, nejen vysloužily leaderovi přezdívku „Von“, ale jasně poznamenaly i hudbu skupiny.

Specifické stylové propojení postpunku a gotiky se do povědomí širšího publika vrylo hlavně díky největšímu hitu formace Temple of Love – velkou oblibu a novou vlnu zájmu o skupinu v roce 1992 vyvolala verze, kterou Sisters Of Mercy natočili se zpěvačkou Ofra Haza. V té době již Marx dávno nebyl součástí formace a po boku Eldritche se muzikanti neustále střídali. Neměnná zůstala jen přítomnost Dr. Avalanche (dnes již několikátá jeho generace).

V polovině devadesátých let se Eldritch rozhádal s nahrávací společností a Sestry tak vystupovaly pouze naživo. Muzikant se začal věnovat producentské práci (např. Die Krupps) a hudebním experimentům pod jménem SSV, jenž však měly s SOM pramálo společného.
Osvědčené klasiky a jedinečnou ponurou taneční atmosféru vystoupení Sisters Of Mercy si ale budeme moci připomenout už za pár dní v pražském divadle Archa.

Vstupenky jsou k dostání v pokladně Divadla Archa za 1.090 Kč a v sítích Ticketpro a Ticketportal za 1.199 Kč včetně poplatku.

Více informací naleznete na www.archatheatre.cz a www.charm-music.cz.

ZJ