ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4924 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sinéad O’Connor opět proti papežovi

0 Redakce 29.3.2010

Irská zpěvačka Sinéad O'Connor reagovala na skandál, který momentálně otřásá  katolickou církví. V Irsku, Německu a Rakousku byly odhaleny případy sexuálního zneužívání chlapců z kostelních sborů duchovními. Zpěvačka soudí, že by se Benedikt XVI. měl vzdát svého úřadu.

Papež se podle ní  zachoval nedostatečně, když pouze rozeslal duchovním list, ve kterém žádal vyšetření případů a následné potrestání viníků, je-li to ještě možné. O'Connor reagovala speciálně na případy v irských kostelech.

Proč mu napsání takového dopisu trvalo třiadvacet let? Proč on a jeho předchůdce nesedli na letadlo, nepřiletěli do Irska a poškozeným se alespoň neomluvili,“ řekla listu Los Angeles Times v narážce na stáří objevených kauz.  

Připomeňme, že irská  vokalistka už v roce 1992 v pořadu Saturday Night Live roztrhala obrázek tehdejšího papeže Jana Pavla II. v reakci na zveřejněné případy zneužívání dětí kostelech v Irsku. Tvrdila, že všechny známé případy byly nebo budou zameteny pod koberec. V posledních týdnech ale opět vyplavaly na povrch.

Kdybyste byl šéfem firmy a věděl o tom, že vaši zaměstnanci zneužívají děti, na hodinu byste je vyhodil. Postiženým byste se pak omluvil a pomohl jim vrátit se do normálního života. To se ve Vatikánu nikdy nestalo,“ pokračovala. „Papež by měl odstoupit proto, že se nezachoval jako křesťan. Měl chránit děti, ale jeho organizace několik dekád chrání pouze své zájmy, ne zájmy poškozených dětí.

JŠp