ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8094 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do síně slávy nominovali Tupaka Shakura či Depeche Mode

0 jsk 20.10.2016

Zástupci Rock’n’rollové síně slávy zveřejnili seznam devatenácti kandidátů na uvedení v roce 2017. Jsou mezi nimi zesnulý rapper Tupac Shakur (na snímku), zpěvačka Janet Jackson, britská elektronická skupina Depeche Mode, americká rocková kapela Pearl Jam, německá elektronická formace Kraftwerk, zpěvačka Chaka Khan, písničkářka a aktivistka Joan Baez, zesnulý hudebník Joe Tex a rovněž kapely Chic, Electric Light Orchestra, Jane’s Addiction, Yes, Journey, MC5, The Cars, The Zombies, Steppenwolf, Bad Brains a The J. Geils Band.

O tom, kdo se dostane do síně slávy, rozhodne více než 800 umělců, historiků, lidí z hudebního průmyslu, ale i fanoušci, kteří mohou hlasovat do 5. prosince. Organizátoři následně zveřejní jména laureátů. Ceremoniál se bude konat příští rok v dubnu v New Yorku.

Všichni zmiňovaní vydali debutovou nahrávku minimálně před pětadvaceti lety, čímž splnili jedno z hlavních nominačních kritérií. Tupac Shakur, Depeche Mode, Pearl Jam, Joan Baez, Electric Light Orchestra, Jane’s Addiction, Journey, Steppenwolf a Bad Brains se objevili na seznamu poprvé. Janet Jackson, Chaka Khan, MC5, The Cars a The Zombies nominovali podruhé, Yes potřetí, formace Kraftwerk a The J. Geils Band počtvrté a Joeho Texe popáté. Formace Chic se dostala mezi nominované už pojedenácté.