ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Simple Minds: Když jde vše podle představ

0 Redakce 18.2.2009

Simple Minds oznámili oficiálně své plány na vydání nového ala. První studiová nahrávka skupiny za poslední čtyři roky vyjde 25. května v nákladu firmy Universal.

Dle slov zpěváka a textaře skupiny Jima Kerra, Graffiti Soul, jak byla deska pojmenována, bude obsahovat některé z nejodvážnějších pop skladeb v kariéře Simple Minds. „Graffiti Soul je odvážnou a energickou kolekcí skladeb, a spokojenější s výsledkem snad ani nemůžeme být,” řekl doslova Kerr. „Stylisticky, je to vskutku vervní rock’n’rollové album přímo praskající ve švech – popové skladby s takovými koulemi, až je dost dobře možné, že jsme nic podobného nenapsali už opravdu léta.” O Graffiti Soul se mluví jako o albu v zcela klasickém duchu Simple Minds, který měl zpečetit také mix Boba Clearmountaina, muže, s nímž muzikanti pracovali na své multiplatinové desce Once Upon a Time, a který má na svědomí také mix řady legendárních nahrávek dalších jejich kolegů, mimo jiné  Born In The USA Bruce Springsteena,  Let’s Dance Davida Bowieho či Avalon Roxy Music. „Bylo nádherné pracovat na tomto albu. Někdy se prostě trefíš do období, kdy si všechno dokonale sedne a věci vycházejí přesně tak, jak jsi doufal. Graffiti Soul odráží přesně tento pocit,” svěřil se, se svými dojmy z nové desky Kerr.

Materiál pro patnácté řadové album v diskografii Simple Minds, první od vydání Black & White 050505 v roce 2005, vznikal v Římě, na Sicílii, v Antverpách a Glasgow. K jeho nahrání se pak skupina za doprovodu producenta Jeze Coada vrátila do Rockfield Studios, kde pracovala naposledy před pomalu třiceti lety na desce New Gold Dream (1982). Právě na začátku osmdesátých let si Simple Minds už rázně prošlapávali svou cestu na světovou scénu, když se jedna z jejich skladeb You Forget About Me dostala na soundtrack k filmu The Breakfast Club. Během této dekády se skotské formaci podařilo probojovat na vrchol britské albové hitparády hned třikrát po sobě s deskami Sparkle In The Rain (1984), Once Upon a Time (1985) a Street Fighting Years (1989).

V uplynulém roce Simple Minds oslavili své třicáté výročí rozsáhlou koncertní trasou, v rámci které zahráli jen na území Velké Británie a Evropy pro více než čtvrt milionu lidí a vystoupili na speciální show v londýnském Hyde Parku u příležitosti devadesátých narozenin Nelsona Mandely, Další turné by mělo následovat hned po vydání Graffiti Soul. A muzikanti už v této chvíli slibují, že v playlistu chystané show kromě nových skladeb nebudou chybět ani klasiky jako Alive and Kicking, Sanctify Yourself, Waterfront, Promised You A Miracle či Don’t You (Forget About Me).

ZJ