Novinky

Simmelova love story jako jubilejní titul

Bestseller rakouského spisovatele Johannesa Maria Simmela kráčející ve stopách nejslavnějších příběhů lásky a smrti se dočkal už osmi českých vydání, jako audiokniha však vychází poprvé.

„Příběh je výtečně napsaný a nadčasový. Přiměje vás přemýšlet o hloubce vztahů, morálních hodnotách a stavu společnosti. Proto jsme ho naplánovali coby sedmistý titul našeho vydavatelství,“ uvádí Martin Pilař z OneHotBook. „Jakmile ho začnete poslouchat, nebudete moci přestat.“

Vyprávění o fatálním vztahu osamělého mladíka k ženě bankéře s nacistickou minulostí v prostředí německé soukromé internátní školy šedesátých let vyšel v desítkách jazyků a milionových nákladech. V roce 1971 byl zfilmován německým režisérem Alfredem Vohrerem a roku 2010 vznikla německá televizní adaptace.

Při práci na české audioknižní verzi se sešli zástupci tří generací, režisérská matadorka Markéta Jahodová, přední rozhlasový herec a dabér Lukáš Hlavica a student DAMU Matěj Převrátil, mj. držitel Ceny Františka Filipovského za dětský herecký výkon v dabingu.

„S románem jsem se poprvé seznámila až při práci na audioknize, a doslova mě porazil,“ svěřuje se režisérka. „Simmelovo zobrazení síly i křehkosti lásky v konfrontaci s bezohledností a zlem je strhující, až děsivě působivé. Audioverzi jsem pojala jako rozhlasovou inscenaci s výraznými hudebními motivy, které pro tuto příležitost složil Karel Heřman.“

„Postava hlavního hrdiny Olivera mi je blízká nejen věkem: na první pohled frajírek, ale uvnitř něžná duše. Během natáčení jsem často přemýšlel, jaké hranice jsme ochotni překročit ve jménu lásky,“ prohlašuje třiadvacetiletý interpret textu Matěj Převrátil.

Související články

Back to top button