ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28130 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Signal Festival opět přilákal davy lidí

0 jsk 19.10.2021

Signal Festival se vrátil po dvouleté pauze zpět. Devátý ročník festivalu digitální a kreativní kultury, který se konal od 14. do 17. října v Karlíně, Holešovicích a Starém Městě v Praze, představil také novou trasu v rozšířené realitě. Virtuální umělecká díla si za pouhé čtyři dny vyzkoušelo prostřednictvím mobilní aplikace více než dvacet tisíc lidí. Projekt Signal AR, který festival vyvíjel ve spolupráci se studii Brainz Immersive a bicepsdigital, nadále pokračuje. Stávající šestici uměleckých děl v rozšířené realitě v budoucnu doplní další.

Devátý ročník Signal Festival se věnoval environmentálním problémům, udržitelnosti a vztahu člověka k planetě Zemi. Hlavní festivalové téma znělo Plan C. Festival se tak oproti dřívějším letům výrazněji zaměřil na konceptuální digitální umění, které dokázalo vyvolat kritické myšlení a debatu.

„Z obrovské návštěvnosti máme samozřejmě radost, stejně tak si však vážíme toho, když dokážeme skrze vybraná umělecká díla či festivalové téma rozvířit diskuzi a podnítit kritické úvahy. Signal Festival patří mezi nejnavštěvovanější kulturní akce v České republice, což se sebou přináší celou řadu výzev. Rád bych také poděkoval našim věrným partnerům, díky nimž se nám daří stále zkoušet nové formáty jako je projekt Signal AR, který se setkal s nečekaně velkým zájmem lidí,“ tvrdí ředitel festivalu Martin Pošta.

(foto: Tomáš Slavík)