ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5529 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

„Sick and Jaded“ slibují na oslavu Goodfellas!

0 Lucia Daňková 26.10.2013

Akustická rokenrolová skupina Goodfellas slaví pět let existence. Jejich tradiční podzimní koncert v Paláci Akropolis bude nejen připomínkou posledních pěti let ale i ochutnávkou těch dalších. Show připadá na sváteční den – 28.října. Zve na ní baskytarista kapely Jamie.

Co nás tedy v pondělí v paláci Akropolis čeká?

Jamie: Budou to pátý narozeniny kapely, to znamená pět let účinkování českých klubech. Budeme trochu bilancovat. Každá naše sezóna byla totiž trošku jiná, byly pro ni typické nějaké písničky nebo nový podněty – ať už šlo o první undergroundové folkové začátky, v Americe natočenou desku nebo rokenrolem inspirované věci z poslední doby. Pět let už dává smysl a tak jsme se nejen ohlédli ale také pokusili vymyslet koncept pro druhou desku. Už delší dobu na ni čekáme, takže koncert v Akropoli určitě uzavřeme tím, jak si představujeme vývoj kapely v dalších letech.

Formu jste pilovali v Británií, co jste si přivezli?

J: Vyzkoušeli jsme si legendární londýnské kluby, festivalové prostředí  i tradiční britské venkovské hospody. Naštívili jsme místa, kde hrávali Rolling Stones, Paul McCartney, Bob Dylan, Oasis, nebo Pete Doherty. A anglické publikum reagovalo dobře, což je pro kapelu vždy velké povzbuzení, no a opět jsme bohatší o další hudební kontakty…..

Znamená to, že i někoho z vašich cest představíte na narozeninách nebo si necháte večer pro sebe?

J: Původně měla za námi přijet kapela z Anglie, kterou jsme potkali při koncertování po tamních klubech, rockenrolová parta Long John Laundry , díky které jsme měli vůbec první kontakty, bohužel kvůli pracovnímu vytížení nedorazí. Ale přivezeme a představíme písničkáře, chlapíka s kytarou, kterého jsme v Anglii potkali.

Uvidíme na koncertě nový klip?

J: Ano, v létě jsme natočili singl Sick and Jaded, který byl měl vlastně demonstrovat směr, kterým se chtějí Goodfellas ubírat. V září se točil  klip, který tedy zatím není ve vysílatelné podobě ale je jedním z rozpracovaných překvapení pro pondělní koncert, takže se snad všichni na něj podíváme.

 

Tagy: