ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24294 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Show My Leonard Cohen připomene nejslavnější skladby hudebníka

0 jsk 31.1.2023

Kanadský hudebník Leonard Cohen navštívil Prahu třikrát, naposledy v roce 2013. Letos, deset let od jeho fenomenálního úspěchu, se do Česka vrací jeho písně v podání show My Leonard Cohen.

Zpěvák a klavírista Stewart D’Arrietta (na snímku), který se svou kapelou vzdává poctu bluesové ikoně, vystoupí u nás poprvé. Stane se tak hned třikrát, 12. května v pražském Kongresovém centru, 13. května v brněnském Sono Centru a 14. května v ostravském Gongu.

Leonard Cohen, nezřídka přezdívaný kanadský Bob Dylan, začínal jako básník a spisovatel. Teprve v 60. letech 20. století se rozhodl věnovat hudbě. Proslavil se hned prvním albem Songs of Leonard Cohen, které obsahuje i jeden z jeho největších hitů, píseň Suzanne. Od té doby vydal dalších 15 desek a koncertoval po celém světě včetně Česka. Při jeho posledním pražském koncertě v roce 2013 fanoušci zaplnili vysočanskou O2 arenu.

„Snad nejznámější písní Leonarda Cohena je uhrančivé Hallelujah z roku 1984. Do dnešních dní tuto skladbu převzalo více než tři sta umělců, nejvíce ji ale proslavil snímek Shrek. Nejen tento, ale i řadu dalších největších Cohenových hitů mají jeho fanoušci letos možnost slyšet naživo díky show My Leonard Cohen,“ uvádí Květa Havelková ze společnosti JVS Group, pořadatele akce.