ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26505 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Shirley Manson z Garbage vrátila k hudbě tragédie

0 Redakce 6.4.2010

Americká zpěvačka Shirley Manson, známá především ze sestavy v devadesátých letech nesmírně úspěšné americko-skotské formace Garbage (která vystoupila i na českém festivalu Rock for People), se vrátila k muzice. Odešla od ní v loňském roce s vysvětlením, že ji více přitahuje herecká kariéra a také televizní seriály. Chuť vystupovat před lidmi a zpívat prý ztratila už v roce 2008, kdy jí zemřela matka, která jí byla na dráze zpěvačky velkou oporou.

Pozoruhodné je, že to byla jiná smrt, která ji k muzice vrátila. Manson to vysvětluje: „Moji přátelé měli šestiletého syna, který zemřel na rakovinu. Poprosili mě, abych na pohřbu zazpívala jeho oblíbenou písničku Life On Mars. Všichni tam strašně trpěli, ale ta písnička pro ně moc znamenala. Uvědomila jsem si, že hudba je důležitá pro lidského ducha. Nevím, proč jsem se jí vzdálila.“

Již několik týdnů  pracuje vokalistka na nové desce své kapely Garbage. Poslední  regulérní počin této formace vyšel pod názvem Bleed Like Me v roce 2005. O dva roky později vyšla kompilace Absolute Garbage.

JŠp