ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sherlock Holmes se vrátí do tuzemských kin

0 Redakce 21.10.2011

Jedna z nejpopulárnějších knižních a filmových postav geniální detektiv Sherlock Holmes se v novém zpracování na začátku příštího roku vrátí do tuzemských kin. Snímek Sherlock Holmes: Hra stínů bude uveden 5. ledna. Nejslavnějšího detektiva světa ztvární Robert Downey mladší, jako trochu natvrdlý Dr. Watson se představí Jude Law.

Protihráčem Sherlocka Holmese, nejchytřejšího muže britského království, bude v novém filmu jeho tradiční soupeř profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi vyrovná a naprosto chybějícím pocit svědomí mu může pomoci slavného detektiva předstihnout.

V ději filmu nejde o nic menšího než o ďábelský plán, který, pokud vyjde, změní celé dějiny. Případ začíná nálezem mrtvého rakouského korunního prince. Podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ovšem Sherlock Holmes se správně domnívá, že princ se stal obětí vraždy. Ta je navíc jenom součástí daleko zlověstnější záhady, za níž stojí profesor Moriarty.

Stopy vedou do podzemního pánského klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), záhadnou cikánskou kartářkou. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším a prohnaný padouch Moriarty je pořád o krok napřed.

rwi