ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10997 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Shakespearovské slavnosti se blíží, vstupenky mizí z předprodeje

0 Redakce 2.6.2011

Představení Zkrocení zlé ženy, hlavní novinka letošních Shakespearovských slavností, jsou už v Praze, Brně i Ostravě téměř vyprodána. Premiéra hry s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchia bude až 29. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Slavnosti však letos nabízejí ještě dalších sedm her včetně pražské premiéry slovensko-české komedie Oko za oko s Ivanou Jirešovou, Martinem Trnavským a Richardem Stankem. Koncem června se na Pražském hradě odehraje Shakespearův dětský den, v Ostravě zase chystají v červenci třídenní herecký workshop ve spolupráci s Londýnskou metropolitní univerzitou. Na programu je letos 139 představení.

"Kromě nové hry Oko za oko bych pražským divákům určitě doporučil Jindřicha IV. s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou, vstupenky lze stále sehnat i na Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou," uvedl umělecký ředitel festivalu Libor Gross.

"Vystupovat pod širým nebem mě baví už kvůli výjimečnému fluidu letních produkcí na starých hradech a také kvůli adrenalinu, který pod širým nebem pokaždé zažívám: Hrát venku totiž znamená poprat se nejen s postavou, ale i s okolními zvuky a ruchy," říká Ladislav Mrkvička, který v Jindřichovi IV. ztělesňuje titulní roli starého krále.

V Ostravě lze vedle Jindřicha IV. zajít třeba na Macbetha s Veronikou Freimanovou v roli Lady Macbeth. Vstupenky jsou tu zatím i na loni výborně přijatého Romea a Julii s Terezou Dočkalovou, Markem Holým a Jitkou Smutnou. I brněnský Špilberk s hledištěm o tisíci místech stále nabízí lístky ve všech cenových hladinách.

Vedle divadla je možné koupit lístky také na Shakespearův dětský den: Putování po stopách shakespearovského herce bude určeno starším a mladším dětem a odehraje se v Nejvyšším purkrabství na Pražském hradě ve dnech 27. a 28. června. Na děti tu bude čekat výtvarná, loutková, taneční i šermířská dílna, živá hudba a také herci a herečky v kostýmech postav ze slavných Shakespearových her, kteří budou děti na jejich dobrodružné cestě provázet. Celé nádvoří se tak změní v jedno velké setkávání, zkoušení a hraní si.

rwi