ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7305 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie

0 Petr Hašek 17.7.2012

Po krvavém Richardovi III. budou patřit Letní shakespearovské slavnosti opět komediím. Od 18. července se na pražský program vrací Zkrocení zlé ženy s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková.

Hru o ženském i mužském zkrocení uvádí festival na otevřené scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13. Pražskou premiéru bude mít 23. července na Pražském hradě nová komedie Marná lásky snaha v nastudování ostravských herců.

A brněnský Špilberk přivítá 20. a 21. července další novinku, milostnou komedii Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou. Osvědčený festivalový hit Veselé paničky windsorské se odehraje v Plzni. Zábavná hra o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou tu bude k vidění 24. a 25. července.

Podle mluvčí festivalu Magdaleny Bičíkové je největší zájem momentálně plzeňské Paničky, už jen poslední vstupenky lze sehnat také na tři pražská představení komedie Marná lásky snaha. Loni vyprodané Zkrocení zlé ženy bude mít letos jen v Praze třiadvacet repríz. Vstupenky jsou stále k mání na novou slovensko-českou hru Dvaja páni z Verony.

Půvabná milostná komedie v režii Petera Mankoveckého s Lukášem Vaculíkem v roli Vévody, Zuzanou Norisovou v úloze Júlie a Ondrejem Kovaľem jako Valentínem zahajuje od 20. července festival v Brně. Mluvčí také upozornila, že původně plánované hostování slovenského představení Richard III. od 27. do 29. července na Pražském hradě bylo z technických důvodů zrušeno.

Novinkou komedie Marná lásky snaha

Novinkou letošního programu je komedie Marná lásky snaha režiséra Ondreje Spišáka. Premiéru bude mít v Ostravě, kde se hraje od 18. do 21. července, poté se od 23. do 25. července představí divákům v Praze a od 26. do 27. července i publiku v Brně.

„Marná lásky snaha je bláznivá komedie, která si střílí z lidské domýšlivosti a zároveň přesně popisuje směšné lidské chování ve věcech lásky,” říká režisér Spišák. Princeznu francouzskou hraje Kateřina Janečková známá ze seriálu Ošklivka Katka, Kateřinu ztělesní Tereza Dočkalová, čerstvá držitelka Thálie pro herecký talent do 33 let. V roli Kotrby, mladíka z vesnice se objeví Michal Kavalčík populární jako Ruda z Ostravy.

rwi