ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19511 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Shailene Woodleyoová věnovala své vlasy nemocným dětem

0 jsk 21.8.2013

Americká herečka Shailene Woodleyová si ostříhala své dlouhé vlasy. Učinila tak kvůli roli v adaptaci bestselleru Na vině jsou hvězdy (2012) Johna Greena, přičemž přes dvacet centimetrů dlouhé prameny svých vlasů věnovala organizaci Children with Hair Loss. Ta vyrábí paruky pro děti, které ze zdravotních důvodů přišly o vlasy.

„Během pěti let jsem se snažila nechat si narůst co nejdelší vlasy. Začala jsem později ale také přemýšlet o tom, proč jsem tak moc chtěla mít vlasy až po zadek. Teď cítím úlevu, jsem připravená a nadšená,“ vysvětlila ještě před ostříhání své rozhodnutí. „Už za několik hodin bude mé vlasy nosit někdo jiný.“

Woodleyová ztvární ve filmu Na vině jsou hvězdy Hazel Lancasterovou, které ve třinácti letech diagnostikovali rakovinu štítné žlázy ve čtvrtém stádiu a ona se začala připravovat na smrt. Pak se stal medicínský zázrak a metastázy v plicích se jí zmenšily. Od té doby nechodí do školy, nemá přátele a neví, jak vypadá normální život, neboť je hadičkami připoutána ke kyslíkové láhvi a užívá silné léky, aby se nádory nerozšiřovaly dál.

Na setkání skupiny pacientů s rakovinou však pozná Augusta Waterse (Ansel Elgort), který má styl, smysl pro humor, rakovinu na ústupu a oči jen pro ni. S ním začne objevovat dosud nepoznaný svět lásky na pomezí života a smrti.

Snímek v režii Joshe Boonea uvedou do kin příští rok. O scénář se postarali Scott Neustadter a Michael H. Weber.