ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6015 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Seznamu nejvlivnějších celebrit v USA pro rok 2013 vévodí Winfreyová

0 Richard Winter 18.3.2013

Americká moderátorka Oprah Winfreyová se podruhé za sebou stala nejvlivnější celebritou ve Spojených státech. Ve sledovaném  žebříčku časopisu Forbes za sebou na dalších místech nechala slavné režiséry Stevena Spielberga a Martina Scorseseho, přestože se již dva roky neobjevuje pravidelně na obrazovce.

Žebříček je sestavován na základě výzkumu veřejného mínění. Devětapadesátiletou Winfreyovou za vlivnou označilo 48 procent dotázaných, o procento méně než loni. Winfreyová od roku 2011 provozuje vlastní televizní kanál OWN. I když se její televizi zpočátku nedařilo tak, jak čekala, v poslední době sledovanost kanálu stoupá. Pomohl mu i rozhovor Winfreyové s cyklistou Lancem Armstrongem, který se v něm poprvé přiznal k dopingu.

Do první desítky seznamu se vedle slavné moderátorky dostala například pětice režisérů. Spielberga a Scorseseho doplnili ještě Ron Howard a George Lucas na čtvrtém a pátém místě, desátý skončil Clint Eastwood. Ze zpěváků mezi elitu pronikl jen frontman skupiny U2 Bono. Z první desítky vypadl loni druhý herec Michael J. Fox.

Další dvě další ženy na seznamu byly vedle Winfreyové novinářka Barbara Waltersová a moderátorka Suze Ormanová. Z první desítky vypadl loni druhý herec Michael J. Fox.