ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14774 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sex Pistols opět vydají skladbu God Save the Queen

0 Redakce 17.4.2012

Před oslavami šedesátého výročí nástupu na trůn britské královny Alžběty II. vydá britská punková legenda Sex Pistols opět protimonarchistickou hymnu nazvanou God Save the Queen. Chce tak prý mimo jiné konkurovat skladbě, kterou k události složil renomovaný autor Andrew Lloyd Weber.

God Save the Queen má vyjít poslední květnový týden, aby singl mohl na přední příčky hitparád zaútočit v době oslav královny Alžběty. Ty začnou 2. června a potrvají čtyři dny. Singl původně v květnu 1977, krátce před tím, než si Británie připomínala čtvrtstoletí vlády Alžběty. Jednoznačně protimonarchistickou skladbu zakázala vysílat BBC i úřad, který dohlížel na vysílání soukromých médií. A i když desku některé obchodní řetězce odmítly prodávat, dotáhla to na druhé místo v hitparádě a prodala se ve více než 150 tisíc kusů.

Sex Pistols svoji verzi hymny zahráli 7. června 1977 na lodi nesoucí jméno královny Alžběty II. během plavby po Temži kolem sídla britského parlamentu. Na lodi si po svém dělali legraci z oslav, které po celém Londýně probíhaly. Akce ale byla nakonec rozehnána policií.

JŠp