ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5617 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Šestnáctiletá Kaya je tváří Spotify

0 jsk 23.1.2023

Česká zpěvačka Kaya se stala nejmladší českou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. Její tvář také uvádí playlisty na streamovací platformě Spotify.

Je jí čerstvě šestnáct let, má za sebou teprve dva singly a v loňském roce debutovala, přesto si ji společnost Spotify vybrala jako tvář pro jarní playlist Equal. Úspěch jako z amerického snu katapultuje začínající umělkyni z labelu Tranzistor mezi objevy české hudební scény.

Kaya je muzikantka, která se rozhodla na nic nečekat a prorazit do hudebního světa už ze střední školy. Sama je autorkou svých singlů, věnuje se produkci a doprovází se na klavír. Teprve loni na jaře debutovala s první písní Someone Else to Blame, která se víc než půl roku držela ve čtyřech playlistech největší streamovací platformy na světě.

Nová píseň I Think I Don’t Understand je dalším posunem v její tvorbě a ve srovnání s debutem je v ní slyšet zásadní producentský zásah a současnější zvuk. Na tom se podílela sama autorka a zpěvačka společně s vyhledávanými producenty Reginaldem a Davidem Kandlerem.

(foto: Václav Filip)

Tagy: ,