ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5230 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový seriál zavede diváky do obskurdního hotelu

1 Richard Winter 29.11.2013

Zvláštní svět v hotelu na kraji Prahy a spletité osudy jeho zaměstnanců nabídne nový komediální seriál Čtvrtá hvězda, který začne vysílat Česká televize od 6. ledna. Na námět Petra Kolečka, Jana Prušinovského a Miroslava Krobota dvanáctidílný seriál vznikl ve spolupráci s Dejvickým divadlem.

Děj seriálu se točí kolem událostí ve zvláštním světě mírně obskurdního tříhvězdičkového hotelu, jehož vedení se snaží, navzdory střetu osobních zájmů zaměstnanců, získat čtvrtou hvězdu, a tím i noblesnější a solventnější klientelu.

V hlavních rolích se mimo jiné objeví David Novotný, Ivan Trojan, Martin Myšička, Marta Issová, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Marek Taclík a další. “Vznikl soubor dvanácti epizod, které se samozřejmě dají sledovat odděleně, protože vždy vyprávíme situačně. Zároveň vývoj a příběhy jednotlivých postav epizody spojují do velmi jednoduchého epického celku,” uvedl režisér Jan Prušinovský.

V dílech s názvy jako Kytara, Transformace, Zlatý důl, Nina, Uran nebo Zítra točím v Aši se objevují rázovité figurky. Diváci se seznámí s hotelovým údržbářem sexuálně zneužívaným svojí šéfovou, flegmatickým ředitelem, záludným kuchařem, hotelovou prostitutkou trénující ve volných dnech mládež lakros nebo recepčním neomaleně kšeftující s podsvětím stejně jako s úplatnými policisty. “Chtěli jsme, aby to divákům nepodlézalo. To, jak si s tím poradí, bude asi jejich věc,” uvedl Miroslav Krobot.