ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13939 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Seriál Trapný padesátky obsadí Českou televizi

0 Redakce 24.8.2017

V padesáti život končí a začíná mejdan! Své o tom ví Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová, které ztvárnily ústřední trojici padesátiletých žen v dvanáctidílném komediálním seriálu Trapný padesátky natočeného podle scénáře spisovatelky Ireny Obermannové. První díl uvede ČT1 v pondělí 28. srpna ve 21.00 hod.

„Mé postavy mají samozřejmě předobraz v reálném životě. Mám spoustu kamarádek, které poslouchám a pozoruju a pak se jejich řečmi inspiruju při psaní. Figury jsou částečně odposlouchané, částečně odžité a částečně vyfabulované,“ říká scenáristka Irena Obermannová, která seriál psala jak ženskému, tak mužskému publiku. „Dívat by se měli i muži, protože ti o problémech a pocitech, které se tam řeší, nevědí,“ dodává Obermannová a režisér Michal Vajdička ji doplňuje: „Předpokládám, že stejně jako mně, tak i ostatní muže zaujme právě jiný, ženský pohled. Tento seriál odhaluje svět žen a jejich způsob myšlení. Je tam ale také hodně zajímavých a vtipně napsaných mužských postav. Ireně záleželo na tom, aby muži v Trapných padesátkách nestáli stranou.“

Seriálovými trapnými padesátkami jsou tři výrazné české herečky Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová, respektive jejich role Mia, Anča a Ema. Ty právě překročily hranici, za kterou už mnohé nevidí nic než smrt. Zdá se, že tyto tři se už mohou v životě snažit jen o jediné: nebýt trapné. Jejich vzájemné setkání je ale inspiruje k pravému opaku: Být trapné na plné pecky a dělat klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné. K tomu je ovšem potřeba zbavit se manželů, milenců, dětí a především veškerých zábran. Sestěhují se spolu do Miina bytu a začnou znovu žít.