ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9496 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Seriál Kancelář Blaník získal ocenění na festivalu Finále Plzeň

0 Richard Winter 4.5.2015

Filmový festival Finále Plzeň 2015 zná výsledky. V 28. ročníku, do nějž bylo přihlášeno 27 hraných a animovaných filmů, 86 dokumentů a 65 televizních projektů, uspěl i seriál Kancelář Blaník. Politické satiře, která vzniká v koprodukci internetové televize Stream.cz a společnosti Negativ, udělila mezinárodní porota zvláštní ocenění. Slavnostní vyhlášení se konalo 2. května na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Seriál Kancelář Blaník zaznamenal další úspěch. Po Ceně Václava Havla za přínos díla občanské společnosti udělované Českým filmovým a televizním svazem a zvláštním uznání Asociace režisérů a scenáristů zaujal také mezinárodní porotu filmového festivalu Finále Plzeň. Ta vyzdvihla zejména dva díly první série Dovolená na Krymu a Nadsobotka, které vznikly v režii Marka Najbrta a které uvedla internetová televize Stream.cz v premiéře na jaře loňského roku.

„Zvláštní uznání udělujeme za neotřelý styl seriálu a originální satirický obsah, určený pro novou internetovou platformu,” odůvodnila své rozhodnutí porota, jež o ocenění nad rámec standardních kategorií rozhoduje v případech, kdy vyhodnotí některý filmový či seriálový projekt za výjimečně důležitý či zdařilý a chce na něj upozornit.

„Máme radost, že se seriál Kancelář Blaník těší nejen přízni diváků, ale i odborné kritiky. A ocení-li navíc jeho kvality tvůrci jako je profesor Kolumbijské univerzity Brendan Ward, který hodnotil právě sekci televizních formátů, je to pro nás motivací a zároveň výzvou do budoucna oslovit naší tvorbou také zahraniční diváky,“ uvedl šéfproducent internetové televize Stream.cz Lukáš Záhoř.