ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4678 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Seriál #annaismissing jede na prestižní festival

0 jsk 8.2.2024

Seriál #annaismissing byl vybrán do soutěže Series Mania, největšího evropského mezinárodního festivalu zaměřujícího se na seriálovou tvorbu z celého světa. Ten se uskuteční od 15. do 22. března v Lille ve Francii.

Zpráva přichází jen pár dní poté, kdy #annaismissing vyhrála Cenu české filmové kritiky v kategorii Mimo kino. Vedle toho má seriál také nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší televizní seriál a nedávno získal cenu Trilobit každoročně udílenou FITES.

Na renomovaný festival seriálů se hlásili tvůrci 369 seriálů ze šedesáti zemí světa. #annaismissing se dostala do soutěže, kam bylo vybráno 8 seriálů vyrobených ve Francii, Švýcarsku, Kanadě, Dánsku, Finsku, Německu a Austrálii.

„Series Mania je jeden z nejprestižnějších festivalů televizních seriálů na světě, navíc s velmi pečlivou dramaturgií. Každoročně uvádí na velkém plátně to nejlepší ze světové televizní tvorby, současně pomáhá objevovat nové a originální televizní tvůrce a projekty. Na festivalu byl v roce 2020 uveden #martyisdead. Vrátit se s #annaismissing, a to rovnou do soutěže, je velká radost a čest,“ říkají producenti Vratislav Šlajer, Jakub Košťál a Milan Kuchynka.