ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4875 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sergej Polunin vystoupí v listopadu opět v Praze 

0 jsk 21.9.2020

Na jediném vystoupení v Praze představí tanečník Sergej Polunin choreografii Up, Close & Personal. Stane se tak 30. listopadu ve Foru Karlín.

Mimořádně intenzivní zážitek ze setkání se Sergejem Poluninem završí následná diskuse, při které se naplno projeví jeho zkušenosti, inteligence a smysl pro humor. Řeč bude o nejrůznějších tématech, například o budoucnosti tanečního světa, Poluninově podpoře nových talentů, o jeho herecké kariéře, a především o něm samotném. O muži, kterého mnozí považují za nejlepšího tanečníka své generace.

„Člověk cítící, ne rozumový – to bylo jedno z hesel Nižinského. Nebál se porušit pravidla, aby posunul umění dál. Byl absolutně oddaný,“ říká Sergej Polunin a dodává: „A jak každý ví, já vyznávám podobnou filozofii. Nejsou to rozumové schopnosti člověka, které jsou za naším poznáním, a posouvání vlastního myšlení je něco, čemu jsem totálně oddán. Yuka Oishi pro mě na podiu navodil tak intenzivní spojení, že během svého vystoupení pokaždé cítím Nižinského přítomnost.”

(foto: Bowie Verschuuren)