ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4918 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sergej Polunin tančí v klipu Depeche Mode. V říjnu vystoupí v Praze

0 jsk 31.5.2021

Vyšel nový hudební klip s tanečním výkonem Sergeie Polunina na skladbu Depeche Mode In Your Room z roku 1993. Jedinečná příležitost sledovat mistrovství Sergeie Polunina v Praze, naživo, přímo z tanečního parketu, se naskytne 25. října 2021 na představení Sergei Polunin, Up, close & Personal ve Fóru Karlín. Předprodej vstupenek běží v síti Ticketmaster.

Pozoruhodný hudební klip, jehož režisérem je Anton Corbijn a choreografem Ross Freddie Ray, je exkluzivní ukázkou z připravovaného celovečerního dokumentu Dancer II. Jde o nedávno ohlášené pokračování oceňovaného filmu Dancer z roku 2016, mapujícího hvězdný vzestup Polunina, který se stal nejmladším hlavním tanečníkem londýnského Royal Ballet. Dancer II, režírovaný Corbijnem a produkovaný Gabriellou Tana, naváže tam, kde Dancer skončil a zaměří se na Poluninův návrat k baletu.

„Díky spolupráci s Antonem jsem viděl, jak je možné propojit různé dimenze. Tanec, příroda a hudba mají odlišné struktury, ale velmi hluboký význam. Mám radost, že jsem se s Antonem setkal a že navrhl tančit na píseň Depeche Mode, na hudbu, kterou miluji a kterou jsem poslouchal mnoho let. Ross Freddy Ray připravil choreografii a dodal mi podporu, kterou jsem potřeboval. Těším se na pokračování této cesty s Antonem,“ konstatoval Polunin.

Emočně silný klip se natáčel v rozlehlých písečných dunách Terchellingu v Holandsku. Evokuje Poluninovy vnitřní boje mezi osobním životem a baletním světem, ze kterého byl vyloučen, ačkoliv byl na vrcholu svých sil. Choreografie přináší vizi bouřlivé postavy vymítající své démony na drsném a nemilosrdném pozadí. Divákovi se tak dostává intimní pohled do kontroverzního světa ryzího talentu, jakým Polunin bezpochyby je.