ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6014 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Šéf vydavatelství Interscope koupil hit pro Eminema

0 Redakce 22.7.2011

Vydavatelství Interscope, které stojí za alby amerického rappera Eminema, zakoupilo autorská práva na skladbu Dare To Dream, již napsal britský hiphoper Skepta. Kompozice by měla být znovu nahraná a posléze vydána jako singl Eminema.

Informace o tomto podivném obchodu se dostala na veřejnost v okamžiku, kdy byla Skeptova verze Dare To Dream stažena z youtube.com z důvodů „porušení autorských práv“.

Média posléze zjistila, že za koupí písničky pro svého interpreta je šéf Interscope Jimmy Lovine. Ten vše vymyslel a autorská práva na písničku od Skepty zakoupil.

„Dostal jsem jeden pitomý mail a teď nevím, jestli se mám vztekat, anebo nad vším mávnout rukou. Už je mi ale jasné, proč youtube skladbu stáhl,“ napsal na svůj profil Twitter Brit Skepta. „Prostě to bylo tak, že Jimmy Lovine uslyšel mou pecku a řekl, že ji musí nahrát Eminem. Jeho vydavatelství pak přimělo youtube, aby mou verzi stáhl.“

On sám se současně nechal k prodeji autorských práv přesvědčit a vysvětlil to následovně: „Miluju tu pecku a je mi jasné, že Eminem z ní udělá absolutně šílenou a skvělou věc.“

Za práva prý dostal velmi tučný honorář.

JŠp