ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17835 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sedmnáct uchazečů o hudební síň slávy

0 jsk 4.2.2022

Rock’n’rollová síň slávy, instituce sídlící v americkém Clevelandu, zveřejnila seznam sedmnácti umělců a skupin, kteří se letos ucházejí o uvedení do slavného prostoru. Jsou na něm Dolly Partonová, Eminem, Lionel Richie (na snímku), Duran Duran, A Tribe Called Quest, Rage Against the Machine, Pat Benatarová, Dionne Warwicková, Carl Simon, Judas Priest, Beck, Kate Bush, Devo, Eurythmics, Fela Kuti, MC5 a New York Dolls.

Někteří jsou na tomto seznamu opakovaně, sedm jmen se ale objevilo poprvé. Je mezi nimi i americký raper Eminem, jenž se mezi kandidáty dostal hned v prvním roce, kdy to bylo s ohledem na pravidla možné. Umělci se mohou o uvedení do síně slávy ucházet nejdříve pětadvacet let po vydání své první komerční nahrávky, a jeho debut Infinity vyšel v roce 1996.

John Sykes, ředitel Rock’n’rollové síně slávy, uvedl: „Letošní nominace nabízí různorodou skupinu neuvěřitelných umělců, z nichž každý má hluboký vliv na podobu kultury dnešní mládeže. Jejich hudba nejen pohnula generacemi, ale také ovlivnila zvuk bezpočtu umělců, kteří následovali.“

Výsledný seznam nových členů Rock’n’rollovy síně slávy bude letos zveřejněn v květnu. Oficiální akt by se měl s ohledem na pandemii koronaviru uskutečnit později.