ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8845 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sedmnáct performerů v Martensově strhující inscenaci

0 jsk 15.6.2023

Program 35. ročníku Mezinárodního festivalu Tanec Praha zdobí hvězdy světového formátu. K těm nejzářivějším patří postava vlámské konceptuální scény Jan Martens, jehož práce sklízí na mezinárodní scéně reakce.

Na jevišti pražského divadla Hybernia 19. června uvede inscenaci any attempt will end in crushed bodies and shattered bones, která i v Avignonu zvedla diváky ze židlí k dlouhému aplausu.

„Protest, manifestace, vzepření se klišé a tlakům. Pro mě je Jan Martens ztělesněním odvahy vydat se úplně jinou cestou, než kdokoli z nás očekává. A to i ve vztahu ke své předešlé tvorbě. Různorodost těch sedmnácti performerů na scéně přináší nebývalou pestrost, nestíháte sledovat úplně vše, co se zrovna odehrává, a máte velkou chuť vidět to celé znova. Po avignonských standing ovations vyzdvihl jeden kritik zvláště jeho kombinaci matematické přesnosti a popové hravosti, to je velmi výstižné. Považuji pondělní večer v Hybernii za vrcholnou událost festivalu Tanec Praha,“ říká jeho ředitelka a zakladatelka Yvona Kreuzmannová.

Tagy: