ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5435 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sebevražda na koncertu The Swell Season

0 Redakce 23.8.2010

Na čtvrtečním koncertu skupiny The Swell Season, tedy Ira Glena Hansarda a české zpěvačky Markéty Irglové, v kalifornské Saratoze spáchal jeden z návštěvníků sebevraždu. Muž skočil ze střechy budovy a dopadl na pódium těsně k nohám Hansarda. Podle serveru mercurynews.com byl na vystoupení dvojice se svým kamarádem. Během večera jej ale opustil, nepozorovaně vylezl na střechu budovy v areálu a skočil z ní v momentě, kdy Hansard hovořil s davem. Někteří diváci si mysleli, že to byla součást představení, takže reakce na vážnost situace byly zprvu vlažná. Přítomným lékařům se muže zachránit nepodařilo.

Hned dvě další tragédie se odehrály na festivalu Pukkelpop v Hasseltu v Belgii. Zpěvák britské kapely Ou Est Le Swimming Pool Charles Haddon si tam v pátek vzal život, když skočil ze sloupu telekomunikačního vedení, jenž stál pár metrů za hlavním pódiem. Dopadl na parkoviště a následkům svého zranění podlehl.

Ve čtvrtek zemřel na stejném festivalu také šedesátiletý frontman americké skupiny The Call. Přijel jako zvukař americké kapely Black Rebel Motorcycle Club, ve které hraje jeho syn. Podlehl infarktu.

JŠp