ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Se Škworem v Drsným kraji a vzpomínkou na Falka

0 Redakce 22.2.2011

Po třech letech vychází  nové studiové album pražského rockového kvarteta Škwor. Novinka dostala název Drsnej kraj, na trhu se objeví v polovině března a navazuje na předchozí alba, na jejichž prodeje si kapela nemůže stěžovat. Za některá ostatně dostala i zlaté desky.

Kolekce neomylně podtrhuje to nejlepší, čím se kapela vždy prezentovala. Jako bonus je pak k albu připojeno DVD, na němž bude záznam loňského listopadového koncertu formace v pražských Kbelích, rozhovory s muzikanty, dokument o natáčení čerstvého alba a v neposlední řadě zajímavě zpracované záběry k novým písničkám Kámen a Sama z ledové plochy v pražské Tesla Areně.

Škwor také pokračuje ve vydávání povedených coververzí. Do skladby nazvané Stíny a mráz zpracoval hitovku rakouského zpěváka Falka nazvanou Out Of The Dark. Zpěvák Petr Hrdlička říká: „Falka máme rádi, a tak nás napadlo, že bychom mohli předělat nějakou jeho pecku. Out Of The Dark se nám líbí, tak jsme zvolili ji. Já k ní napsal text, který je trochu depresivní, protože ten původní je depresivní hodně. Také jsme brali ohled na to, abychom tuhle pecku dokázali dobře zahrát na koncertech. Není nic horšího, než když po tobě chtějí diváci nějakou písničku a ty jim ji nejsi schopen pořádně zahrát.“

JŠp