ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sculpture Line v ulicích Prahy a dalších měst

0 jsk 4.6.2020

Se začátkem června vstoupil do Prahy i dalších měst v republice sochařský festival Sculpture line, aby proměnil parky, náměstí, ulice i jiná veřejná prostranství v galerii pod širým nebem. První novou instalací letošního ročníku se stal bronzový Nosorožec v brnění od Jaroslava Róny (na snímku), kterého můžeme potkat na pražském Jungmannově náměstí.

Socha symbolicky poukazuje na nutnost světové ochrany zvířat z africké divočiny. Před budovou ČEZ v Michli zase nově stojí socha Osvícení od Lukáše Rittsteina. Praha se dále může těšit například na sochy od Jakuba Flejšara, Kurta Gebauera, Stefana Milkova nebo Alexandry Koláčkové, které budou instalovány v průběhu června.

V Dolních Břežanech přibyla v parku socha Sladké sny od Lukáše Rittsteina a nový domov již našla i jedna z bronzových goril Original Sin od Lia Ruowanga ve Vratislavicích nad Nisou. Zámek v Ratměřicích hlídá bronzová Lvice od Jaroslava Róny připomínající egyptský archeologický artefakt a před Oblastní galerií Liberec návštěvníci narazí na sochu Dvaja Andreje Margoče, která pochází z cyklu Proměny autoportrétu.

V Hradci Králové hrdě sedí před nákupním domem Aupark železná dvojice Optimista a pesimista Jakuba Flejšara a v broumovském altánku se vznáší nad hlavami ocelová socha Strelica od Jana Dostála. Sochařská linka Sculpture Line letos vede i do Ostravy, Olomouce, Pardubic nebo v Plzně.