ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8504 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Scorsese zvažuje pouze formát 3D

0 Redakce 30.11.2011

Americký režisér Martin Scorsese zvažuje, že bude všechny příští filmy točit ve 3D formátu. K nápadu ho přiměl úspěch jeho posledního filmu v trojrozměrné podobě Hugo a jeho velký objev. Jedná se o adaptací románu Briana Selznicka o malém zlodějíčkovi Hugo Cabretovi, který jenž žije na vlakovém nádraží v Paříži 30. let 20. století. Do českých kin snímek přijde v únoru.

Režisér rovněž uvedl, že stereoskopická podoba by podle jeho názoru slušela i jeho starším snímkům jako jsou Taxikář nebo Letec. Oscarový filmový tvůrce přirovnal nedávný nástup vlny trojrozměrných filmů k revoluci, kterou ve filmu v polovině 30. let způsobila barevná technologie Technicolor.

"Nemyslím, že je nějaká látka, pro niž by se 3D technologie nehodila a která by nesnesla nový rozměr hloubky jako vyprávěcí techniku," uvedl Scorsese. Dodal, že 3D technologie by neměla zůstat omezena na fantasy filmy jako Avatar Jamese Camerona. Poukázal přitom na úspěch trojrozměrného dokumentu Jeskyně zapomenutých snů Wernera Herzoga a muzikálu Pina od Wima Wenderse.

rwi