ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17508 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Scorpions končí!

0 Redakce 26.1.2010

V neděli ohlásila německá  skupina Scorpions, že album Sting In The Tail bude poslední v její kariéře. V roce 2012, až uzavřou světové turné k desce, veteráni evropského hard rocku skončí.

„Chtěli jsme kariéru ukončit v dobré formě. Jsme strašně vděční za to, že i dnes máme stejnou chuť do hudby, jako jsme měli od počátku naší existence. Právě kvůli tomu jsme se shodli na tom, že jsme došli na konec cesty. Uzavřeme to albem, o kterém si myslíme, že bude jedním z nejlepších, jaké jsme kdy nahráli,“ píše kapela na svých internetových stránkách.

Kolekce Sting In The Tail vyjde 19. března a v kariéře pětice bude sedmnáctá studiová. Nástupkyně desky Humanity: Hour I (2007) by se ve svém zvuku měla vrátit do osmdesátých let minulého století, kdy byla německá formace ve vynikající formě.

Bude to směs zvuku a přístupu, jaké jsme měli k albům Unbreakable, Face The Heat, Crazy World, Blackout, Love at First Sting a Lovedrive,“ prozradil kytarista Scorpions Rudolf Schenker.

Němci se pak v rámci turné k albu objeví také v Praze. V O2 Areně vystoupí 15. března.

Kapela Scorpions vznikla v roce 1965 v německém Hannoveru. Založil ji kytarista Rudi Schenker. Výrazné kroky kupředu začala ale činit až o čtyři roky později, kdy do sestavy přibyli zpěvák Klaus Meine a Rudiho mladší bratr Michael.

JŠp