ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27258 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Schwarzenegger a Stallone se představí v prvním společném filmu

0 Richard Winter 16.10.2013

Dvě největší legendy akčního žánru Arnold Schwarzenegger (na snímku) a Sylvestr Stallone se poprvé setkávají v jednom filmu v hlavních rolích. Přání mnoha fanoušků se po dlouhých 30ti letech konečně splnilo díky snímku Plán útěku, který otvírá věčnou otázku: Kdo z nich je lepší? a kdo by komu nakopal zadek? Plán útěku se v tuzemských kinech objeví od 17. října.

Odpověď na spor, který jistě nejednou přerostl v hádku, se nyní hledá na internetu. Český distributor filmu Plán útěku zde organizuje velké hlasování, z něhož by měla, alespoň za Českou republiku, vzejít jasná odpověď.

“Základem je hlasování na našich stránkách. Zároveň ale chceme, aby taková anketa běžela i jinde na jiných webech s tím, že my pak jednotlivé výsledky dílčí výsledky z jednotlivých “volebních okrsků” sečteme a dostaneme mnohem širší a závaznější odpověď,” upřesnil Ondřej Kulhánek, ředitel kinodistribuce společnosti Bontonfilm. “Já sám hlasuju pro Sylvestra. Už jsem si kvůli tomu leccos vyslechl, ale on je pro mě víc,” dodal.

Rozhodovat mohou sympatie k hercům, k jejich jednotlivým filmům, porovnání všech jejich hrdinů nebo jen těch nejvýraznějších, počet zlikvidovaných nepřátel nebo počet drsných hlášek. Postavy Arnolda Schwarzeneggera vynikaly hrubou silou, postavy Sylvestra Stalloneho nezdolností. Kritérií, podle nichž se lze orientovat, je mnoho.

Většina lidí se ale s velkou pravděpodobností rozhodovat nepotřebuje, protože svou jasnou odpověď a svou pravdu už má.
“U mě je to jednoduché. Barbar Conan by si snadno poradil jak s Rockym, tak s Rambem, takže hlasuji pro Arnolda,” zapojil se i generální ředitel Bontonfilmu Martin Palán

Sylvestr Stallone a Arnold Schwarzenegger stáli u zrodu žánru akčního filmu. Z jejich filmů z 80ých let jako Barbar Conan, Rocky, Terminátor, Rambo, Komando nebo Predátor se staly svébytné klasiky. Pro české diváky mají navíc kouzelný nádech při vzpomínce na sledování z kopírovaných VHS kazet a s jedním jediným dabérem.  Oba se stali ikonami akčního filmu. Nikdy však nehráli hlavní postavy ve společném filmu ať jako soupeři nebo jako spojenci. S filmem Plán útěku toto čekání končí.