ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6333 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Schodiště vydává minialbum poloKruh

0 Redakce 18.4.2016

Kapela Schodiště (kdysi Nahoru po schodišti dolů band) pokračuje v nekonečném turné po klubech a festivalech, které je letos ve znamení nového EP poloKruh. Čtyřpísničkovou kolekci s  bonusem pořídila kapela v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka.

„Letos máme ve Schodišti dvoje hodně kulaté narozeniny. Kruh je taky kulatý. Padesátka je půlka ze sta, polokruh je půlka kruhu,“ přibližuje myšlenku alba kapelník, baskytarista a tvůrce obalu Vráťa Horčík. „Polokruh je půlka příští desky Schodiště. Možná necelá. To nikdo neví, ani jak bude vypadat a co na ní všechno nahrajeme. Na konec cesty nevidíme. Ale možná se stačí otočit…“

EP poloKruh bude fyzicky k dispozici pouze na koncertech a to za symbolickou stovku, za dobrovolný poplatek pak též ke stažení online. Majitelé fyzického nosiče oproti těm „internetovým“ obdrží kartonový obal, jehož zadní strana bude originálně dotvořena jednotlivými členy Schodiště přímo při nákupu alba v místě koncertu.

„Řekl bych, že jsme docela hnuli kormidlem, posluchači asi budou překvapeni – doufejme, že příjemně. Pořád je to Schodiště s Doktorem Krajíčkem u mikrofonu, s akordeonem, klarinetem, saxofonem a texty Míry Klímy, ale… nechceme to dělat pořád stejně a Ondřej Ježek je pro tenhle účel ideální člověk, to je známá věc,“ říká kytarista a manažer Ondřej Fencl. „Všechny čtyři písničky už běžně zařazujeme do playlistu koncertů a reakce jsou jednoznačně pozitivní,“ doplňuje frontman Doktor Krajíček.

V úterý 26. dubna zavítá Schodiště po čtyřech letech do pražské Malostranské besedy, kde v zimě 2012 pokřtilo CD Roztoky. Nyní se dočká posvěcení EP poloKruh, roli kmotrů a hudebních hostů přijmou bývalí členové Pája Táboříková (bicí, zpěv) a nyní „třísestrovský“ Jaroušek Roušar (klarinet).

Turné poloKruh 2016:

26.4. Praha, Malostranská Beseda
21.5. Peřimov u Jilemnice (+ Soumrak)
28.5. Soběšín, tábor Ymca
29.5. Polička, festival Rockoupání
24.6. Nové město na Moravě, náměstí
1.7. Choceň, slavnosti
9.7. Svitavy, pivní slavnosti
23.7. Třemošnice, Čwachták fest
30.7. Chotěmice, Vesnický klub
2.8. Horní Beřkovice, sál psychiatrické léčebny
26.8. Mikulov, festival Eurotrialog
27.8. Slaný, festival Valník
16.9. Chomutov, Hřebíkárna, festival Bezručák
17.9. Český ráj, Stodola Mužský