ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13551 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Scenárista a režisér Michel Gondry už dorazil do Karlových Varů

0 Richard Winter 28.6.2013

Francouzský oscarový scenárista a režisér Michel Gondry přijel ve čtvrtek do Karlových Varů. Před Grandhotelem Pupp ho přivítal prezident filmového festivalu Jiří Bartoška. Gondry 28. června v rámci slavnostního zahájení 48. ročníku MFF uvede v evropské premiéře svůj nejnovější snímek Pěna dní. Původně ohlášená herečka Audrey Tautouová, která v poetickém a fantaskním příběhu ztvárnila s Romainem Durisem hlavní roli, však do Varů nakonec nedorazí.

Pěna dní Michela Gondryho vstoupí do české kinodistribuce ještě během karlovarského festivalu ve čtvrtek 4. července pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms. Padesátiletý rodák z Versailles Michel Gondry patří k nejoriginálnějším filmařským osobnostem současné světové kinematografie. Jeho hrdinové se vymykají jakémukoliv začlenění a díky tomu je jejich život někdy až bláznivou alternativou ke stereotypu tradičních hodnot. Filmařskou profesionalitu získal na desítkách videoklipů a reklam. V Gondryho videoklipové filmografii jsou hudebníci různých stylů. Od Björk, přes Paula McCartneyho, Sheryl Crow až k Radiohead či Lennymu Kravitzovi.

V roce 2001 na sebe tento filmař upozornil originálním celovečerním debutem Slez ze stromu. Tři roky poté ho proslavilo drama Věčný svit neposkvrněné mysli s Jimem Carreym a Kate Winsletovou v hlavních rolích. Kladný ohlas u kritiky i komerční úspěch filmu byly korunovány Oscarem pro nejlepší původní scénář pro spoluautory: Gondryho, Charlieho Kaufmana a Pierra Bismutha.