ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7374 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Scénáře usilují o podporu Filmové nadace

0 Redakce 24.3.2022

Celkem 95 scénářů od 99 žadatelů se uchází o podporu v aktuálním kole scenáristické soutěže Filmové nadace. Autoři se tematicky zaměřili především na dramata všeho druhu (34). Následovaly díla ostatních žánrů (23), komedie (17), pohádky, rodinné filmy, fantasy a sci-fi (14) a thrillery a detektivky (7). Vítězové si mohou rozdělit nadační příspěvky v celkové výši až 800 tisíc korun.

„Letošní počet zaslaných žádostí se oproti loňskému výraznému navýšení ustálil na běžných hodnotách. Jsem ale přesvědčen, že členové výboru budou mít z čeho vybírat. Během tří měsíců je k prostudování čeká bezmála devět tisíc tři sta stran textu. Setrvalý zájem mladých žadatelů potvrdil správnost zřízení kategorie Hvězda zítřka v roce 2017. Do ní bylo letos přihlášeno sedm absolventských bakalářských nebo magisterských či školních scénářů,“ uvedl Petr Tichý, předseda správní rady Filmové nadace a generální ředitel a předseda představenstva Barrandov Studio.

Přihlášené scénáře nyní hodnotí čtyřčlenný výbor ve složení Ivo Mathé, Ivo Trajkov, Kristián Suda a Zuzana Kopečková. Každý člen výboru přečte všechna díla z obou soutěžních kategorií. Členové výboru neznají jména autorů prací, které posuzují, všichni soutěžící tak mají stejnou šanci. Hlavními kritérii jsou originalita a kvalita zpracování scénáře.