ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13126 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Scarlett Johanssonová se soudí se spisovatelem

0 jsk 20.5.2014

Ve Francii začal soud mezi americkou herečkou Scarlett Johanssonová a francouzským spisovatelem Grégoirem Delacourem. Herečka žádá padesát tisíc eur za to, že ji spisovatel údajně ve svém románu pomlouvá. Delacourtova kniha La premiéře chose qu’on regarde (První věc, na kterou se díváme) prý zneužívá její jméno, slávu a mediální obraz.

Kromě peněz americká hvězda žádá, aby soud vydal nařízení, kterým zabrání přeložit knihu do dalších jazyků či adaptovat ji do filmové podoby. Delacour, jenž patří mezi nejúspěšnější současné francouzské spisovatele, i jeho nakladatel obvinění odmítli jako šílené.

Problém vyvolala zápletka, kterou romanopisec postavil na existenci Johanssonové dvojnice. Je to modelka, která svou podobu s americkou herečkou zneužívá tak, že se za ni vydává a prožívá množství milostných románků.

Johanssonové právní zástupce tvrdí, že bestseller obsahuje pomlouvačné tvrzení o hereččině soukromém životě. Očekává se, že soudci pařížského tribunálu vynesou svůj verdikt v červenci.