ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8283 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

SCANDI je první letošní filmová přehlídka

0 jsk 3.1.2020

První letošní filmovou přehlídkou bude SCANDI 2020. Přehlídka severských filmů představí šest novinek i starší snímky. Proběhne od 9. do 12. ledna 2020 v Praze (kina Lucerna, Edison, Evald a Atlas) a dalších městech (Plzni, Brně, Ostravě, Olomouci a Veselí nad Moravou).

Přehlídka SCANDI i ve svém šestém ročníku představí výběr toho nejzajímavějšího ze současného skandinávského filmu. Během čtyř dnů nabídne prostřednictvím šesti premiér průřez žánry, které severskou kinematografii aktuálně definují, od dramat přes thrillery až po provokativní dokument. Tematickým zaměřením přehlídky budou „ženy na válečné stezce“.

Zahajovacím filmem bude dánské drama Srdcová královna (na snímku), který se stal i hlavním motivem vizuálu nadcházejícího ročníku. Snímek, přinášející kontroverzní téma vztahu starší ženy a mladého chlapce, natočila režisérka May el-Toukhy, která s ním už stihla uchvátit diváky na festivalu v Sundance (cena diváků plus nominace na velkou cenu poroty), v Göteborgu (cena pro nejlepší film a cena diváků) a dalších. Film je dánským kandidátem na Oscara a hlavní roli v něm ztvárnila známá dánská herečka Trine Dyrholm (za film Komuna získala v roce 2016 na MFF Berlíně cenu pro nejlepší herečku).

Tagy: ,