ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14816 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sázkaři favorizují na Českého lva filmy Ve stínu a Šarlatán

0 jsk 3.3.2021

Hlavním favoritem sázkových kanceláři na nejlepší film pro sobotní vyhlašování Českého lva bylo zpočátku historické drama Krajina ve stínu (na snímku), které v únoru získalo ocenění českých filmových kritiků a 15 nominací na Českého lva. Poté co se ale dostal do užšího výběru v boji o Oscara snímek Šarlatán, klesl kurz na jeho vítězství z 2,8 na 1,5 a zareagovali také sázkaři. „Na to, že film Agnieszky Holland vyhraje v kategorii nejlepší film Českého lva, vsadilo 97 procent lidí. Kurz na Krajinu ve stínu vzrostl z původních 1,40 na 2,40,“ komentuje kurzy mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Chance nabídla také sázky na vítěze cen pro nejlepší herečky a herce v hlavních rolích. Na základě kurzu 1,6 a vsazených 87 procent tiketů se jménem Magdalény Borové je možné usuzovat, že si křišťálovou sošku odnese představitelka Marie Veberové v dramatu Krajina ve Stínu.

„Na Annu Geislerovou, která ztvárnila ve filmu Slávka Horáka Olgu Havlovou, vypsali naši bookmakeři kurz 2,5 a vsadilo si na ni 12 procent sázkařů,“ uvádí mluvčí Chance.

A kdo bude podle sázkových expertů nejlepším hercem v hlavní roli? S kurzem 1,08 pravděpodobně držitel již šesti Českých lvů Ivan Trojan, který bravurně zahrál titulní postavu léčitele Jana Mikoláška ve filmu Šarlatán. Věří mu i 96 procent tipujících. S kurzy 10,00 a 6,00 tak za sebou nechává Viktora Dvořáka, který si zahrál Václava Havla a Jana Cinu, nominovaného za svou roli mladého ambiciózního divadelníka v třídílné minisérii Herec.