ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11133 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sázavafestu kralovaly méně známé kapely

0 Petr Hašek 6.8.2012

Od čtvrtka do nedělního rána se v areálu Zelený ostrov v Benešově u Prahy konal dvanáctý Sázavafest. Pořadatelé několik dnů před začátkem akce oznámili, že z finančních důvodů zrušili vystoupení britských Kaiser Chiefs, do té doby prezentovaných jako hlavní hvězdy.

Účast odřekla i velšská skupina Skindred, a tak se do pozice největší hvězdy dostal britských DJ Paul Oakenfold, jenž festival svým nočním setem uzavřel. Největší hvězdou však rozhodně nebyl.

Té role se s chutí ujaly kapely, které hrály v České republice poprvé. Výteční byli švédští Frantic Sunday a Francouzi Lyre Le Temps. Příjemná byla vystoupení skupin Molotov i Fun Lovin’ Criminals (ty už ale v Čechách koncertovaly), mile překvapila novozélandská písničkářka Mara Simpson, která přijela místo Coby Gtrant, jež nemohla dorazit z osobních důvodů.

Na festivalu vytvořila rekord skupina Sto zvířat, jež na čtyřech vstoupeních během tří dnů odehrála sto písniček. Zajímavé byly koncerty Mňágy a Žďorp, která slavila dvacet pět let existence, Anety Langerové, Tomáše Kluse, Buty, Monkey Business, Vypsané fixy i Mandrage.

Podle pořadatelů na festival přišlo 15 tisíc diváků. Necelé tři stovky z nich využili možnost získat voucher na slevu 200 Kč na vstupenku na příští Sázavafest, který jim pořadatelé nabídli jako kompenzaci za neúčast kapely Kaiser Chiefs.

JŠp