ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Luboš Soukup a Christian Pabst vydávají album Levitas

0 jsk 26.8.2022

Saxofonista a skladatel, jeden z klíčových představitelů současné české jazzové scény Luboš Soukup připravil spolu s německým pianistou Christianem Pabstem nový repertoár, který vychází jako album Levitas.

Po více než deseti letech úzké hudební spolupráce a přátelství zrealizovali svůj dlouholetý sen, nahrát komorní album pouze v duu, založené na plnohodnotném hudebním dialogu a improvizaci. V bohatých rytmických i melodických postupech čerpají inspiraci nejen z jazzu a klasiky, ale i folklórní hudby. Album vyjde v pátek 2. září na CD i digitálně u českého labelu Animal Music.

Hudebníci se seznámili v roce 2011 na Rhythmic Music Conservatory v Kodani, kde se Soukup záhy aktivně zapojil do tamní jazzové scény. Od té doby žije střídavě v Kodani a České republice, kam se stále vrací koncertovat už i se svým skandinávským kvartetem.

Christian Pabst je jeho neodmyslitelnou součástí a společně podnikli několik turné nejen v Dánsku a Čechách, ale i v Německu, Nizozemí a na Slovensku. Za sebou mají také nahrávání alba Through the Mirror (2013, Animal Music) s bohatou bigbandovou instrumentací a alba Země (2017, Animal Music) v obsazení kvarteta s hostujícím mezinárodně proslulým kytaristou Lionelem Louekem.

Na novém albu Levitas Soukup s Pabstem společně prozkoumávají možnosti minimální instrumentace a díky svému dokonalému napojení dokazují, že i z tak komorního formátu dokáží vytěžit bohaté hudební textury. Album Levitas přináší posluchačům hudební zážitek plný překvapení, dynamických zvratů i konejšivých melodií a meditativních ploch.