ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31502 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Šarlatán po rekordním entrée stále láká diváky do kin  

0 jsk 11.9.2020

Snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli vstoupil do tuzemských kin 20. srpna a během prvního víkendu, který bývá signálním indikátorem diváckého zájmu, zaznamenal rekordní návštěvnost 62 955 lidí. A dařilo se mu i ve dnech následujících, kdy ve víkendové statistice Unie filmových distributorů obsadil druhou příčku.

Životopisné drama inspirované skutečnými osudy kontroverzního léčitele Jana Mikoláška si dosud nenechalo ujít 180 512 diváků, což je v době, kdy mnozí z obav z šíření nemoci covid-19 dávají přednost jiné zábavě, mimořádný úspěch! Tvůrci Šarlatána věří, že návštěvnost dále poroste a příznivci českého filmu tak podpoří kulturní segment, který současná koronavirová krize zasáhla drtivou silou.

„Jsem skutečně štasná, že diváci projevili tak velký zájem o náš film,“ zareagovala režisérka Agnieszka Holland. „Dělali jsme jej s láskou, a proto nás těší, že i lidé v kinech ho mají rádi. Jde sice o universální téma, ale teď, v době pandemie, nejistoty, zmatku a podstatných existenciálních otázek, které si všichni často klademe, vyznívá mimořádně aktuálně a silně.“

„Musíme přiznat, že nás návštěvnost a zájem diváků o film po celé republice velmi příjemně překvapil.  Moc nás těší, že si diváci Šarlatána oblíbili a jsme šťastní z toho, jak pozitivně jej přijali a stále na něj chodí do kin. Dostáváme spousty krásných a milých reakcí a hlavně nových informací od lidí, kteří se s panem Mikoláškem znali a léčil  je anebo někoho z jejich rodiny. Je opravdu dechberoucí, jak jeden člověk dokázal ovlivnit v dobrém slova smyslu životy tolika lidí po celém Československu,“ konstatovala Šárka Cimbalová, producentka filmu Šarlatán.