ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8582 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sametový víkend nabídne hody i noc v divadlech, něhu a svobodu v kinech

0 Lucia Daňková 15.11.2014

Víkendové hodování          sobota 15.11.2014

„Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. Oslava dobrého jídla a pití propukne v sobotu 15. listopadu od 10:00 do 20:00 na Náplavce Rašínova nábřeží.  Vinaře, gastronomii i pódium pro hudbu najdete za železničním mostem. Na slavnosti se představí více, než 25 českých a moravských vinařů se svými mladými (Svatomartinskými) víny, obvyklým sortimentem tichých vín a pro zahřátí i vínem svařeným.Akce Letenská husa, spojená s koštem svatomartinského vína je připravena  po celý den (10 – 18:00h)   v  Národním  zemědělském muzeu na pražské Letné.

Noc Divadel 2014                sobota   15.11. 2014

Komponovaný večer European Theatre Night se koná každoročně třetí listopadovou sobotu ve více než desítce evropských zemí. Počátky této divadelní slavnosti můžeme hledat v Chorvatsku. Zakladatelem projektu je Dětské divadlo Dubrava, které společně s Divadlem Šibenik uvedlo debutovou Noc Kazališta dne 25. října 2008.  První Noci divadel v ČR se zúčastnilo přes 80 souborů z 25 českých a moravských měst. Účast překonala 40 000 návštěvníků. Stejně jako v dalších zemích i v ČR proběhl v 19.00 společný potlesk, který se rozlehl všemi scénami. Institut umění – Divadelní ústav jako organizátor akce otevřel informační středisko k pražskému programu ve svém sídle v Celetné ulici 17 v Praze 1.
A co je v nabídce dnes?

V 19h  je v divadle ABC připravena  premiéra autorského projektu Petra Svojtky a Jiřího Janků V+W Revue.  Prvotním podnětem k napsání hry bylo blížící se 110. výročí narození Jiřího Voskovce a Jana Wericha.Divadlo Rokoko nabídne novou hru Věterán, zatančit si můžete argentinské tango. Program nabízejí i další pražské scény – Švandovo divadlo, DISK, Jatka 78, vila Štvanice…..www.nocdivadel.cz

Písně sametové revoluce        16.11.2014

Křest CD s názvem Písně sametové revoluce, které je vydáno k výročí pádu komunismu v ČR. CD zahrnuje interprety, kteří zpívali z balkonů, tribun a pódií na náměstích. Kmotrou CD bude Marta Kubišová. Po skončení projekce filmu Magický hlas rebelky v rámci přehlídky filmů k 25.výročí sametové revoluce

Rudé právo včera a dnes?        do 30.11.2014

Propagandu deníku Rudé právo i svět osobních vzpomínek lidí, které ovlivnily restrikce komunistického režimu, představuje výstava Rudé právo vs. Paměť národa. Příběhy lidí zaznamenala organizace Post Bellum. Výstava probíhá  v obchodní pasáži administrativního centra Florentinum nedaleko Masarykova nádraží. Potrvá do 30.11. V místech, kde nyní Florentinum stojí, dříve sídlilo Vydavatelství Ústředního výboru KSČ a přímo v budově byla i redakce a tiskárna Rudého práva.

Sametová něha  a Festival svobody    15.- 17.11. 2014

Od 15.- 17.listoapdu na bídne pražské kino Lucerna festival Sametová něha a  promítanými snímky připomene 25.let od revoluce. Nabídne snímky jako Něžné vlny, Magický hlas rebelky nebo Občas Havel. Podrobný program je na www.kinolucerna.cz. Projekce jsou zdarma a lístky je možné si vyzvednout na pokladně.

V  kině Světozor je připraven na pondělí na 17.listopadu 2014 Festival svobody, promítat se začne v pravé poledne. Uvidíme materiál natočený režisérem Robertem Sedláčkem pro ČT v rámci cyklu České století.  Sérii projekcí odstartuje v pravé poledne snímkem Musíme se dohodnout, který připomene první dny po invazi v srpnu 1968. Večer zakončí podruhé promítaný film Poslední hurá. V rolích politických ikon polistopadového vývoje uvidíme Marka Daniela jako Václava Havla, Jaroslava Plesla jako Václava Klause nebo Martina Dejdara jako Miroslava Macka. Projekce budou zdarma.

Sametové posvícení a oslava 17.listopadu v Praze    

3. ročník satirického karnevalového průvodu občanských iniciativ, který se inspiruje basilejským festivalem Fastnacht. S pomocí masek v nadživotní velikosti, alegorických konstrukcí a zábavných pamfletů zúčastněné občanské iniciativy projdou centrem města a zhmotní aktuální společenská témata za doprovodu živé hudby. Sametové posvícení je vyvrcholením aktivit v Sametovém centru. Z Václavského náměstí vyjdou masky a alegorické konstrukce  v pondělí 17.listopadu  ve 14 hodin a vydají se k Národnímu divadlu k náměstí Jana Palacha do Cihelné ulice kde sídlí Sametové centrum.