ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15383 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sametový víkend nabídne divadlo, masky, posvícení a cesty kolem světa

0 Lucia Daňková 15.11.2013

Noc Divadel – festival                            

Více než 70 divadel po celé zemi ožije v sobotu 16.11. v noci. Otevřou divadla své prostory  a nabídnou nespočet nejen divadelních zážitků. Na programu budou v dopoledních hodinách  představení pro děti. Odpoledne  pak divadla zacílí na  dospělé diváky. Nabídnou autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Přehled divadel i samotných akcí najdete na  www.nocdivadel.cz.

Vánoce a Lada                                                

Tradiční obrázky Josefa Lady, který patří k české zimě, navodí vánoční atmosféru na hradě Špilberk. Výstava potrvá do ledna a nabídne kromě ladovských prací i dobové hračky.  K výstavě patří také bohatý doprovodný program. Například na sobotu 7. prosince pořadatelé  připravili speciální mikulášskou zabíjačku – přesně takovou, jakou lidé znají z Ladových obrázků. Výstava kreseb Josefa Lady bude k vidění od 14. listopadu až do 26. ledna příštího roku ve druhém patře západního křídla hradu Špilberk. Lidé si budou moct koupit i Ladovy pohlednice a knížky, k dostání budou také kalendáře nebo omalovánky.

Za Antonínem do Ameriky                            

Zábavný program pro děti  zaměřený na jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů Antonína Dvořáka a jeho působení v Americe. V Muzeu Antonína Dvořáka probíhá aktuálně výstava Jak Novosvětská dobyla svět, vrámci ní  se děti vypraví do Nového světa a vyzkouší si, jaké je to živit se hudbou. Akce Aspoň na víkend za Dvořákem do Ameriky se koná v sobotu 16. listopadu 2013 od 10 do 17 hodin v barokní vile Amerika, v níž sídlí Muzeum Antonína Dvořáka. Vstup na akci je v ceně běžného vstupného.

Dejte si husu i víno v Muzeu            

To není překlep, ani omyl a taky vás nelákáme na exponáty ale opravdovou  Letenskou husu a košt svatomartinského vína – akci, kterou připravili v Národním zemědělském muzeu na Letné. Víno se koštuje v doprovodu cimbálovky, v prodeji bude nejen husa ale i další gastronomické vychytávky a navíc si zároveň můžete projít výstavy Od věku sloužím člověku nebo Stromy světa.  Připraven je dětský program a za vstup dáte mimořádně pouze 70 a 50Kč. Vše se bude dít od 10 – 18h.

Kolem světa za jeden  víkend               

Největší cestovatelský svátek v Kulturním domě Ládví začíná v sobotu 16.11.  v 9:30h. Na festivalu se představí země všech kontinentů v rámci 50 komentovaných projekcí filmů a fotografií známých fotografů, cestovatelů, spisovatelů aj. Tančit budou tanečníci z Dominikánské republiky, Vietnamu, Indonésie, Indie i Orientu. K dispozici bude cestopisná literatura, vyzkoušíte si tradiční remesla a ochutnáte kokosové a banánové koblihy z Konga, indické placičky piadži, zeleninové taštičky samosa, pražené konžské housenky, indonéské zelené palačinky, jarní závitky nebo nepálský čaj s tsampou.     http://kolemsveta.cz

Křtiny čtyřčat v ZOO                                               

V neděli bude v ZOO rušno. Křtít se budou čtyřčata  vzáceného psa pralesního a vyvrcholení nedělního programu bude patřit právě jim. Kmotrem štěňat psa pralesního se stane herec Jan Potměšil. Křest proběhne ve 13 hodin u Expozice malých amerických šelem nedaleko Indonéské džungle.   www.zoopraha.cz

Sametové posvícení                                                 

Prahou v neděli projde satirický karnevalový průvod občanských sdružení, iniciativ a spolků. Masky v nadživotních velikostech zamíří za doprovodu hudby na Smetanoov nábřeží, Karlův most, Kampu a na piazzetu ND. ČAS: 15:00 – 17:30h.  Forma karnevalového průvodu umožní zachovat si kritický odstup a vědomí, že s osobní svobodou jde ruku v ruce i osobní odpovědnost za svět, ve kterém žijeme.

Tagy: , ,