ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14782 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rychle a zběsile 5 byl v roce 2011 nejčastěji pirátsky stahovaným snímkem

0 Redakce 2.1.2012

Akční podívaná Rychle a zběsile 5 se v roce 2011 stala nejčastěji pirátsky stahovaným snímkem. Film označovaný za nejpovedenější z celé série, který tentokrát nabízí silniční běsnění v rozpálených ulicích brazilského Ria, si stáhlo 9,2 milionu uživatelů.

Pod vedením režiséra Justina Lina se v pátém pokračování oblíbené série potkávají všichni staří známí – Paul Walker, Vin Diesel a Jordana Brewster, které tentokrát doplňuje i akční hvězda Dwayne Johnson. Celosvětové kasovní zisky filmu plného automobilových honiček činily 405 milionů dolarů.

Letos nebyl mezi pirátsky stahovanými filmy tak jednoznačný vítěz jako v loňském roce Avatar Jamese Camerona, který zaznamenal 16,6 milionu stažení. Na druhé příčce se umístila s 8,8 milionu stažení Pařba v Bangkoku následovaná Thorem, thrillerem Zdrojový kód. Akční film Jsem číslo čtyři se umístil se na páté příčce.

Jen dva z deseti pirátsky nejstahovanějších letošních filmů byly v 3D formátu – Thor a poslední Harry Potter. Podle odborníků to může stejnou měrou svědčit o klesající oblibě 3D, stejně jako o těžkostech při stahování tohoto formátu. V první desítce nejčastěji stahovaných filmů se neobjevily letošní kasovní trháky Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, ani Transformers 3.

rwi